#insanlar

Action in Africa

Bir Üçüncü Dünya Ülkesinde Fark Yaratan Bir Kar Amacı Gütmeyen Kuruluş

Action in Africa

Bir üçüncü dünya ülkesinde kar amacı gütmeyen bir kuruluş işletmek kolay bir iş değil. Buradaki yozlaşma sinir bozucu boyutlarda, fakat hiçbir şey Uganda'da \"hayır iş\" yapmak için Batılı bakış açısı ve beklentileri ile mücadeleyle boy ölçüşemez. Kaç tane kütüphane inşa ettiniz? Kaç tane kuyu açtınız? Kaç çocuğa maddi destek veriyorsunuz? Sadık kaldığımız ve Action in Africa'nın başarısının temel direği olan tek bir unsur varsa o da nitelik nicelikten sonsuz derecede daha güçlüdür. Küçük bir NGO olarak hizmet verdiğimiz insanları tanımak ve onlarla aynı toplum içinde yaşamaktan gurur duyuyoruz. Ancak bu şekilde fark yaratabileceğimize inanıyoruz. Aşağıda bir sayıdan fazlasını temsil eden ve Action in Africa pazılının yeri doldurulamaz birer parçası olan bazı yüzleri görüyorsunuz.

 

Dostumuz Esther ile tanışın. Henüz 14 yaşında, büyüdüğünde doktor olmak istiyor ve tüm sınıfı içerisinde 15. sırada. Esther yaklaşık beş yıldır programımıza devam ediyor ve onun kararlı ve adanmış bir genç kadına dönüşümüne tanıklık etmek tanrının bir hediyesi. Esther'in hemen ardından kız kardeşini ve kuzenini de burs programımıza dahil ettik. Buna ilave olarak, Esther'in teyzesi HIV Kadın Destek grubumuzun da başkanı. Sizin de gördüğünüz gibi, Esther ile olan ilişkimiz okul ücretlerinin bir kereye mahsus olarak ödenmesinden çok daha öte bir şey. Sadece organizasyonumuzdaki bir kişi değil. Yüzler, istatistiklerden çok daha önemlidir.

 

Eric ile ya da daha meşhur adıyla \"Burun Karıştıran\" ile tanışın. Eric, şehirdeki beyaz insanlardan çok korkan köy çocuklarından sadece biri. Bizi her gördüğünde arkasını dönüp aksi yöne kaçardı. Fakat evinin yakınlarındaki bir köşeyi dönerken bu inanılmaz kareyi yakalayacak kadar şanslıydım. Şimdi aradan üç yıl geçti ve bu fotoğraf hala atölyemizin duvarında asılı. Eric ise üç kardeşiyle birlikte okul sonrası programlarımızın müdavimlerinden biri. Sadece onun değil, ailesinin geri kalanının günlük hayatlarında da bir fark yaratabildiğimiz için kıvanç duyuyoruz!

 

Daniella ile tanışın. Daniella'yı tüm hayatı boyunca tanımış olmak, bize bahşedilen bir ayrıcalık. Annesi Viola, Action in Africa'nın önemli üyelerinden birisi ve burada halk arasında malzemelerimizin günlük akışından sorumlu. Daniella, kardeşi Donah, annesi ve ekibimizin geri kalanı Action in Africa'da yaşıyorlar. Her ne kadar Action in Africa programlarımızdan pek çoğuna katılıyor olsa da, biz en çok ailemizin bir parçası haline geldiği için gururluyuz.

 

Bu yüzler sadece kendilerini değil, ailelerini, arkadaşlarını, yaşıtlarını ve üyesi oldukları toplumu da temsil ediyorlar. Şu anda ve gelecekte onları hayatlarında doğrudan rol oynamamız ise bizim adımıza n büyük gurur vesilesi.

SanDisk sayesinde sadece kendilerini değil, ailelerini, arkadaşlarını, yaşıtlarını ve üyesi oldukları toplumu da temsil eden bu yüzleri fotoğraflama şansı bulduk. Hem SanDisk, hem de Action in Africa'nın şimdi ve gelecekte bu yaşamların her biri ile ilgili olarak oynayacakları samimi rol ölçülebilir olmanın ötesinde.

Öykü: Sarah Nininger
Pinterest Tumblr

SanDiskStorytellers

SanDisk Hikaye Anlatıcıları, fırsatı yakaladıklarında anılarını fotoğraflayan, gündelik hayatta pekala karşınıza çıkabilecek insanlar.
Daha Fazlası

Siz bir başkasının hayatında bir fark yarattınız mı? Nasıl?Hikayelerini Paylaş Instagram

Bu sitede öne çıkma şansını yakalayabilmek için #sandiskstories hashtag'ini kullanın.

Özel teklifler için üye olun!

SanDisk'ten promosyon teklifleri ve fotoğrafçılık ipuçları alın.