#açık hava

Big Island'ın Lavları

Bu İnanılmaz Doğa Olayına Yeni Bir Perspektiften Bakış

Big Island'ın Lavları

Lava 0

En iyi araçlara sahip olmak, en iyi sonucu alacağınızı garanti etmez. Fakat şüphesiz buna yardımcı olur. Seyahat ederken yanıma pek fazla bir şey almam ve gittiğimde uzun süre dönmem. Bu nedenle, çantamdaki her şey, kurşun geçirmez olmasa da, bana mümkün olan en iyi düzeyde güven vermelidir! Filmlerden bu yana zaman oldukça değişti. Artık en büyük yatırımınızın ve size en çok zahmet veren şeyin uzun, hassas film rulolarını taşımak, korumak ve işlemek olduğu günleri hatırda tutmanız neredeyse imkansız. Bugünlerde, ister Canon 7D'mde bulunan 64GB SanDisk Extreme PRO bellek kartım, ister GoPro H3'ümde bulunan 8GB SanDisk Extreme Pro microSD kartım olsun, tüm enerjimi fotoğrafçılığımı yeni mekanlara taşımaya harcayabiliyorum. Parmaklarım donabilir, ayaklarım yanabilir, güneş kavurabilir veya rüzgar tozu dumana katabilir. Her durumda çalışmalarımı nerede saklayacağım konusunda bir saniye bile endişe etmem gerekmiyor.

lava1

Lavları fotoğraflamak için yakın zamanda Hawai'de bulunan Big Island'a gittim. Bu inanılmaz doğa olayını yeni bir perspektiften sunmak çok ilgimi çekiyordu. Bu tarz \"volkan\" fotoğraflarını daha önce çok gördüm ve her zaman daha fazla sayıda olmaları gerektiğini düşündüm.

alt2

\"Gerçek bir keşif yolculuğu, yeni manzaralar aramayı değil, yeni gözler edinmeyi gerektirir.\" - Marcel Proust

lava3

Amacım, lavın yoğunluğunu soyut ve sanatsal bir biçimde yansıtmaktı. Lavların aktif ve hızlı olan serbest hareketleri ile karşılaştırıldığında bu yarıklar sürekli ama yavaş bir gücün sonucu. Her defasında tek bir kırılma ile dünya eski manzaraları arkasında bırakarak yerine yenilerini oluşturuyor. Gün ışığında görülmeseler de, karanlıklar dünyasını kırarak açıp gökyüzünü parçalara bölen şimşekler çakarak varlıklarını ve yoğunluklarını gece hissettiriyorlar.

lava4

Bir aydan uzun bir süredir, her hafta iki veya üç kez gün batımından hemen sonra dışarı çıkarak lavların bulunduğu bölgeye gidip, zifiri karanlıkta yolumu bulmak için sadece kafamdaki lambadan yardım alarak birkaç saat sonra geri dönüyorum.

lava5

Lavlara 3 veya 5 metre kadar yaklaştığımda sıcaklık bazen o kadar yüksek seviyelere çıkıyor ki, geri dönüp daha serin bir yere gidene kadar ancak tek bir fotoğraf çekmeye fırsat bulabiliyorum.

lava6

İnanılmaz olan, SanDisk Extreme Pro beni hiç yüzüstü bırakmadı. Bu kadar ufak nesnelere, bu kadar çok güç ve güvenilirliğin nasıl depolanabildiği beni hayrete sürüklüyor.
Pinterest Tumblr

Daniel Fox

Bir kaşif ve hikayeci olarak Daniel Fox, öykülerini insanları vahşi yaşam ile yeniden bağ kurmaya teşvik etmek amacıyla kullanıyor.
Daha Fazlası

Siz fotoğrafçılık yeteneklerinizi daha üst seviyelere nasıl taşıyorsunuz?Hikayelerini Paylaş Instagram

Bu sitede öne çıkma şansını yakalayabilmek için #sandiskstories hashtag'ini kullanın.

Özel teklifler için üye olun!

SanDisk'ten promosyon teklifleri ve fotoğrafçılık ipuçları alın.