#spor

Büyük Dalga Avı

Gerçeküstü Sörfe Dair İnanılmaz Çekimler

Büyük Dalga Avı

Spontane Sörf Çekimleri

Bu fotoğraf, Ekim 2012 tarihinde Peahi (diğer adıyla Jaws), Maui'de büyük dalga sezonunun başlangıcında çekildi. Evde hava tahminlerini takip ediyordum ve iyi rüzgar koşulları altında denizde büyük ölçekli bir dalgalanmanın başladığını bildiren raporu gördüğümde şaşkınlığa uğradım. Son dakikada yolculuğa çıkmaya karar vererek ertesi sabah Jaws'a gitmek için birinci sınıf bir bilet satın almak zorunda kaldım. Uçaktan iner inmez, hemen beni bir jet skinin beklediği limana yöneldim. İki saat sonra, Jaws'ta şampiyon sörfçü Shane Dorian ile bu tarihi sörf seansını fotoğraflıyordum.

Alacakaranlık Sörfçüsü

Oakley ekibiyle sabah erken saatlerde Sumatra. Birkaç flaşlı fotoğraf çekmek için henüz güneş yükselmeden önce suya atladık. Profesyonel sörfçü Adriano De Souza güzel bir arka plan ile daha büyük bir dalgayla çıkageldi. O noktada, dalganın etkisine maruz kalacak alandan çekilmem gerektiğini biliyordum, fakat hızlı bir çekim yapma fırsatını da kaçırmak istemedim. Bulunduğum yeri terk etmeyerek arka planda gün doğumu varken bu muhteşem açıyı yakaladığım için memnunum. Fakat sezgilerim beni yalancı çıkarmadı. Bu fotoğraf çekildikten hemen sonra dalga beni alaşağı etti. Bu eşsiz fotoğraf için değer.

Kırmızı Alarm

O günü asla unutmayacağım. Teahupoo'nun büyük dalgalarını 2006'dan beri takip ediyordum. Fakat o günkü raporlar gibisine daha önce hiç rastlamamıştım. Adına Kırmızı Alarm demişlerdi ve bunu asla kaçırmayacaktım. Devasa dalgalar o kadar yoğundu ki, Billabong Pro Tahiti ile marina yakınlarındaki Sahil Korumayı askıya almışlardı. Ancak büyük sörfçülerden bazıları yine de risk alıp bu etkileyici dalgalara ve koşullara meydan okudular. Bu çekimde, çirkin ve devasa dalganın gelişim anınını görüyorsunuz. Hayatım boyunca bu kadar büyük ve çirkin dalgalar görmemiştim. Everaldo \"Pato\" Teixeira suyun tepesinden kendini bıraktığında, dalga onu yutacakmış gibi görünüyordu. Serinkanlılığını korumayı başardı, konumunu korudu ve olasılıklara meydan okuyarak dalgaları yendi.

On Yılın Dalgası

Fiji, Ağustos 2012, Tavarua Adası. Dalganın boyutu ve yönü ile rüzgar şiddeti ve yönü gibi büyük dalga sörfünü mükemmel kılabilecek tüm faktörler aynı anda bir araya gelmiş ve bize büyük dalgalar ile mükemmel dalga silindirleri sunuyorlardı. Büyük dalga sörfçüleri, Cloudbreak'in tarihi boyunca gördüğü en iyi koşullar nedeniyle dünyanın dört bir yanından bu noktaya akın ediyorlardı.

Rüyalardaki Dalga

Bu fotoğraf her zaman bana gençken büyük dalgalar hakkında hayaller kurduğumu ve defterime mükemmel dalga silindirini çizdiğimi hatırlatır.

Donanımım

Bir sörf fotoğrafçısı olarak, donanımım için güvenilir ve su geçirmez korumaya ihtiyacım var. Fotoğraf makinem, lensim ve flaşlarım için kendi özel su muhafazamı yaptım. Bellek kartlarında sadece SanDisk'e güveniyorum.
Pinterest Tumblr

Fred Pompermayer

Fred Pompermayer, uzmanlığı ekstrem aksiyon sporları olan ödüllü bir fotoğrafçı.
Daha Fazlası

Mükemmel çekim için siz ne gibi ekstrem koşulları göze aldınız?Hikayelerini Paylaş Instagram

Bu sitede öne çıkma şansını yakalayabilmek için #sandiskstories hashtag'ini kullanın.

Özel teklifler için üye olun!

SanDisk'ten promosyon teklifleri ve fotoğrafçılık ipuçları alın.