#hayvanlar

Büyük Beyaz Türden Yakınlaşmalar

Bir Büyük Beyaz Köpekbalığı ile Yakınlaşmak

Büyük Beyaz Türden Yakınlaşmalar

Uzun yıllardır vahşi yaşam fotoğrafçılığına yönelik bir tutku besliyordum. Bu nedenle, büyük beyaz köpekbalığı dalışını denemek benim için bir an meselesiydi. Güney Avustralya'daki Neptune Adaları'nda yapılan bir Rodney Fox Büyük Beyaz Köpekbalığı Keşif Gezisindeyken bu şahane yaratıkları kendi ortamlarında görme şansı yakaladım. Bu inanılmaz hayvanları şaşırtıcı derecede yakından görebildim.

Köpekbalıkları çok meraklıydı ve ortamlarındaki büyük nesneyi (tekne) incelemek için sık sık yakınımıza geldiler. Bu kareyi çekerken bu köpekbalığının aklından neler geçtiğini bilmek isterdim.

Yolculuğun her sabahı, göründüğü kadarıyla aynı kuş etrafta dolaşıp, suya serpilmiş yemlerden ufak parçalar topluyor ve yine her sabah aksatmadan bir büyük beyaz köpekbalığı geliyor ve bu kuşu avlamaya çalışıyordu. Denizde oynanan büyük bir kedi fare oyunu gibiydi ve kuş, en azından ben bu yolculuktayken avlanmayacak kadar şanslıydı. Daha sonra keşif gezisine liderlik eden kişiden büyük beyaz köpekbalığının kuşları yakalasalar bile daha sonra tükürüp attıklarını öğrendik. Belli ki, bu kuşlar göründükleri kadar lezzetli değillerdi ve daha yaşayacak günleri vardı. 

Fotoğraf Makinesi Ekipmanı
Canon 60d (pil yuvası ile birlikte)
Sigma 17-70 mm 2.8 makro

Öykü: Zach Parker
Pinterest Tumblr

SanDiskStorytellers

SanDisk Hikaye Anlatıcıları, fırsatı yakaladıklarında anılarını fotoğraflayan, gündelik hayatta pekala karşınıza çıkabilecek insanlar.
Daha Fazlası

Sizin vahşi yaşam fotoğrafçılığında favoriniz ne?Hikayelerini Paylaş Instagram

Bu sitede öne çıkma şansını yakalayabilmek için #sandiskstories hashtag'ini kullanın.

Özel teklifler için üye olun!

SanDisk'ten promosyon teklifleri ve fotoğrafçılık ipuçları alın.