#seyahat

Tanıdık Siluetler

Bir Dostun Yüzü Kadar Tanıdık Siluetler

Tanıdık Siluetler

Dünyanın her yerine seyahat ederken, şehir manzaralarının nasıl da vatanım dediğimiz ülkeleri tanımladığını fark edersiniz. Gökdelenlerden tarihi yapılara kadar siluetler genellikle bir dostunuzun yüzü kadar tanıdıktır.

Singapur

Singapur'un mükemmel siluetini değiştirmeye başlayan \"Sands\" yapılanmasından kaçınmaya çalışırarak, yıllar önce tanıdığım, eski kolonyal binaların körfezde yepyeni cam ve çelik kulelerle buluştuğu gökkuşağı renkli şehir merkezi ile hatırladığım şehre odaklandım.

 

Şanghay

Sürekli değişen bir şehir. Şehrin silueti her saat değilse bile her gün değiştiği için Şanghay'da aynı resmi iki kez çekmek imkansızdır. Eski gemicilik endüstrisinin can suyu olan Hangpu Nehri hala yüzlerce tekneye ev sahipliği yapıyor olmasına rağmen, artık ilk önceliği en son ve en uzun süper gökdelenleri yerden yükselirken görmek isteyen turistlere şehir turunda eşlik etmek.

 

San Francisco

Benim için dünyadaki en gözde şehir manzaralarından biri. Elbette San Francisco için hazırlanan kartpostallarda en çok kullanılan fotoğraflar hala Golden Gate Köprüsüne ait. Fakat gece görünüşü açısından benim oyum Bay Köprüsüne. Güneş Pasifik Okyanusu üzerinden batarken tanık olabileceğiniz renklerin muhteşem gösterisi ile bu özgün şehir silueti, herkesin hayatından en az bir kez görmesi gereken bir manzara.

 

Roma

Buraya en son geldiğimde yanımda bulunandan daha iyi bir fotoğraf makinesi ekipmanı ile tekrar ziyaret etmem gereken bir şehir. Bu inanılmaz yerin olgunluğuna ve geçmişine tanıklık etmek için sadece köprülerinden birinin üzerine çıkıp çevreyi izlemek yeterli. St. Peters'dan karşıya doğru baktığınızda, sadece yanınızdan geçen bir otomobilin gürültüsü ile bugünün gerçekliğine dönebileceğiniz için bir süreliğine kendinizi kaybedebilirsiniz.

 

New York

Rockefeller Center'dan, arka planda Özgürlük Heykeli olduğu halde muhteşem bir Empire State Building manzarası izleyebilirsiniz. Benim için küçük bir hatırlatma: En iyi şehir manzaraları bazen en yüksek binadan görülebilenler değildir. Çünkü, şehrin manzarasına o binadan baktığınızda o binayı göremezsiniz!

 

Hong Kong

Victoria Tepesinden bakarken bir gece vakti “Işıkların Senfonisi” gösterisini veya aşağıdaki kalabalık gökdelenler parkını fotoğraflamak her zaman kışkırtıcı olmuştur. Ancak, Kowloon'dan çekilen bu fotoğrafta olduğu gibi, üstünüzde güneş ışıkları ile bulutların doğru bir karışımını yakaladığınızda farklı bir şehir manzarası da yanınıza gizlice sokulabilir.

 

Sydney

İnsanların her gün işlerine feribot ve teknelerle gidip gelmesinin sıradan bir durum olduğu, inanılmaz bir şehir. Şüphesiz, Opera Binasını ve Grand Harbour Köprüsünü fotoğraflamak harika, fakat şehrin dışına doğru biraz çıktığınızda, yelken açmış tekneler gün tamamlandığı için geri dönerken tüm şehri gün batımında görebilirsiniz. Gerçekten olağanüstü bir manzara. 
Pinterest Tumblr

Paul Reiffer

Paul doğal dünyanın yanı sıra, bizim yarattığımız şehir hayatını da fotoğraflıyor.
Daha Fazlası

Bir sonraki tatilinizde hangi şehri ziyaret edeceksiniz?Hikayelerini Paylaş Instagram

Bu sitede öne çıkma şansını yakalayabilmek için #sandiskstories hashtag'ini kullanın.

Özel teklifler için üye olun!

SanDisk'ten promosyon teklifleri ve fotoğrafçılık ipuçları alın.