#stil

Moda Akımlarını Belirleyen Biriyle Aynı Tempoda Yürümek

Bir Vans Ayakkabı Tasarımcısına Ayak Uydurmak

Moda Akımlarını Belirleyen Biriyle Aynı Tempoda Yürümek

Son birkaç yıldır LA sakinlerini şehirdeki favori mekanlarında fotoğraflıyordum. Vans ayakkabı tasarımcısı Lindsay White Funk ile tanışmak, sadece ayakkabının ünlü Güney Kaliforniya geçmişinden dolayı değil, gençlik dönemlerimde Vans marka ayakkabı ve mayo satmış olduğum için de benim için özel bir anlam taşıyordu. Henüz 13 yaşımda buraya yaptığım ilk ziyaretimde Güney Kaliforniya yaşam tarzından etkilenmiştim.

Bu anahtar fotoğrafı çekmek için Lindsay'e favori mekanını sordum ve Manhattan Beach, Kaliforniya'daki Veterans Park koşu parkuru olduğunu öğrendim. Bir ayakkabı tasarımcısının aynı zamanda koşmayı seven birisi olması oldukça havalı! Bu çekimi yaparken birkaç güçlükle karşılaştık. İlk olarak, onunla buluşmak için en uygun zaman, ışığın hızla azaldığı akşam saatleriydi. İkinci olarak, onu bir bacağını tamamen öne doğru uzatmış şekilde fotoğraflamak istiyordum. Üçüncü ve son olarak, asistanımla birlikte çekimi gerçekleştirmek için mümkün olan en hafif donanımı kullanmak istedim. Biraz ufak tefek biri olarak mümkün olduğu ölçüde etkili ve hafif donanım çözümleri kullanmayı tercih ediyorum.

En güzel gülümsemeyi, boynunda asılı olan Vans ayakkabıların tamamının çekim sırasında fotoğraf makinesine dönük ve bacaklarının uzun bir adım atarcasına açık olduğu anı yakalamak için Lindsay'i fotoğraf makinesine doğru yaklaşık 25 kez koşturmamız gerekti. O bir şampiyon! Bunu başarmak için ayrıca yeterince hızlı bir lense, tempoya ayak uydurabilecek bir fotoğraf makinesine ve kartlara, bunların yanı sıra da yine yeterince hızlı bir otomatik flaş ışığını geri geri koşarken taşıyabilecek çevik bir asistana sahip olmak gerekiyordu.

Lindsay White Funk'ın RAW dosyalarını bir Canon 7D, 24-70 mm Canon lens, SanDisk Extreme Pro 16GB, Canon 580EX Speedlite, Lumedyne MiniMegaCycler, CZ kablo ve bir Impact Radyo Vericisi/Alıcısı kullanarak fotoğrafladım.
Pinterest Tumblr

Amy Tierney

Amy Tierney güvenebileceği bellek kartları ile görüntü ve aksiyon aracılığıyla ilhamını buluyor.
Daha Fazlası

Siz hangi tasarımcı veya stil ikonu ile takılmak isterdiniz?Hikayelerini Paylaş Instagram

Bu sitede öne çıkma şansını yakalayabilmek için #sandiskstories hashtag'ini kullanın.

Özel teklifler için üye olun!

SanDisk'ten promosyon teklifleri ve fotoğrafçılık ipuçları alın.