#açık hava

Çılgınlığın Ötesinde

Ekstrem Şelalede Kürek Çekme Maceraları

Çılgınlığın Ötesinde

Fotoğrafta Oregon'da bulunan 96 fit yüksekliğindeki Abiqua Şelalesi'nden ilk inişi gerçekleştiren Jesse Coombs'u görüyorsunuz. Bu inişi daha önce hiç başarıyla gerçekleştirilemediği için bu çekimi yapmak oldukça korkutucuydu. Jesse bu inişi ciddi bir yara almadan ve kanosunda kalmayı başararak tamamladı. Sadece ciğerlerinde ezilme, kaburgalarında çatlak ve omuz kaslarında zedelenmeler ile atlattı.

Dünya çapında kürekçi Rafa Ortiz Washington'daki 189 fit yüksekliğindeki Palouse Şelalesi'nden inerken... Bu gelmiş geçmiş en büyük şelale. Bu çekimi yaparken çok gergindim. Bu devasa boğazın muhteşem manzarasını görüntülemek için uzaktan iki Nikon D800 (her ikisi de yatay) kurdum ve D4'ü dikey formatta çektim. Rafa'yı sadece çok kısa bir süre için şelalenin başında gördük ve ardından saniyede 20.000 kübik fitlik bir akıntının içine daldı. Üç dakika kadar suyun altında kaldı, ancak bu süre bize bir ömür gibi geldi. Yaralanmadığını ve tekrar su yüzeyine çıktığını görünce çok heyecanlandım.

Bu fotoğraf, Evan Garcia ile 101 fit yüksekliğindeki Metlako Şelalesi'nde çekildi. Bu çekimin en zor tarafı, benim ölümcül derecede alerjik olduğum zehirli meşelerle kaplı uçurumun kenarındaki bu noktaya çekim için ulaşmak oldu.

Evan Garcia, Washington Eyaletinde bulunan çılgın görünümlü Upper Lewis Şelalesinden inerken... Bu çekimi bir Nikon D3X ve efekt için kullandığım bir NIKKOR 16 mm balık gözü lens ile yaptım.

Bu fotoğrafta, efsanevi Eric Jackson Meksika, Veracruz'daki durgun suların üstündeki bir köprüden 30 fit üzeri bir iniş yaparken görülüyor. Bu bölge, uyuşturucu trafiği ve çete savaşları dolayısıyla oldukça düzensiz.

İspanyol kürekçi Aniol Sarrasolses kanosuna atlayıp Meksika, Veracruz'daki 85 fitlik inişi yapmadan önceki üç ay boyunca hiç kürek çekmemişti. Sadece iki kürek hareketiyle muhteşem bir çizgi yakaladı.

Rush Sturges, Meksika, Veracruz'daki Lower Tomata Şelalesi'nde gerçekleştirdiği süper teknik iniş ile neden dünyanın en iyi kürekçilerinden biri olduğunu bize gösterdi. Bu sekansı fotoğrafa aktarabilmek için SanDisk Extreme Pro SD Kartları ve Nikon D4'ün saniyede 10,5 karelik çekim hızına sahip olduğum için çok şanslıydım.

Arkadaşımın teknesinin pruvasında SanDisk Extreme Pro SD Kart kullanarak bir Nikon COOLPIX AW100 kurdum ve kendinden zamanlı olarak ayarladım. Birkaç denemeden sonra bu fotoğrafı elde ettik ve beni gerçekten heyecanlandırdı.
Pinterest Tumblr

Lucas Gilman

Lucas Gilman dünyanın dört bir yanında aksiyon sporlarını ekstrem bir perspektiften fotoğraflıyor.
Daha Fazlası

Şimdiye dek denediğiniz en tehlikeli açık hava aktivitesi neydi?Hikayelerini Paylaş Instagram

Bu sitede öne çıkma şansını yakalayabilmek için #sandiskstories hashtag'ini kullanın.

Özel teklifler için üye olun!

SanDisk'ten promosyon teklifleri ve fotoğrafçılık ipuçları alın.