#seyahat

En İyi Maaş Çeki Seyahattir

Avustralya'da Hem Çalışıp Hem De Tatil Yapmak Nasıldır

En İyi Maaş Çeki Seyahattir

Bizim gibi sırt çantası ile dolaşan hippiler veya şu andaki politik açıdan doğru ismiyle \"deneyim düşkünleri\" hakkında araştırmalar yaptılar. Bizler, iş tatili vizeleri olan gezginleriz. Kim olduğumuzu, oraya niçin gittiğimizi ve en önemlisi ne kadar harcayıp onlara ne kadar vergi verdiğimizi biliyorlar. Yanlış anlamayın: İş tatilleri, ekonomik açıdan ucuz iş gücü sağlama ve bir kamusal ve özel gelir kaynağı işlevi görüyor. Bu nedenle Avustralya'ya gitmemize izin veriliyor.

Ve ne zaman oradayız? Çok sayıda seçenek varken patlamayacak tek dalgayı bulmak sinir bozucu bir durum olabilir. Aynı zamanda bir açıdan da muhteşemdir. Hangi sıklıkla boyu aşan resif dalgalarını yakalayıp ardından \"Hayır! Başka bir yere bakalım mı?\" diyorsunuz?

Sohbet Bölümü

Avalon'dan gelirken, sohbet şöyle gelişti: \"Arkadaşlar, Ulladulla'daki dalga sayısı, Cuma gecesi bir LA barındaki orta yaşlı kadın sayısından daha fazla. Tam bize göre bir işimiz var.\"

Bölgede yaşayan çeşitli kişilerin telefon numaraları, dalga bulmada yetenekli bir rehber, yeterli bira stoku ve sonuna kadar açılmış eski bir araba teybi ile donanmış olarak güney sahilinin en büyüleyici, en kötü, en korkunç yaratıklarına doğru yola düşeriz.

Avustralya Sörf Hattı

Doğu sahilinde sörf yapılabilecek birkaç mekan bulduk. Çok çılgın yerler değil. Sığ, resif dalgaları; yeni başlayanlar için, uzun tahtalarla yapılabilecek şeyler. Hafif müzik tadında.

Holden Commodore

Holden, 4,0 litre motor hacmine ve altı silindire sahip, Alman savaş tankı iriliğinde Commodore isimli aracı üreten Avustralyalı bi şirket. Mühendisler tarafından bile henüz bilinmeyen bir nedenle bu motorlar sonsuza dek çalışıyor, iç döşeme, elektronik aksam ve vakum hortumlarından daha uzun süre dayanıyor ve bu nedenle olağanüstü güvenilir araçlar olarak tanınıyorlar. İşte tam da bu yüzden gezginler bu aracı satın alıyorlar. New South Wales güney sahiline bu araçla gittik. On iki aylık yenilenmiş ruhsatına rağmen ancak plastik kelepçeler ve zımbalar sayesinde tek parça halinde kalabiliyordu.

Coolangatta

Sıcaklık nedeniyle Brisbane'den ayrılıp Coolangatta'ya geldim. Burada tüm soğutma suyu hortumları, vakum hatları, fren boruları ve direksiyon bağlantıları iflas ederek, geride beynim de aşırı ısınmış olduğu için incelediğim zehirli bir havuz bıraktı. Ülkeyi bir süreliğine terk edip Endonezya takımadalarına gitmek için bir bilet ayırttım. Şansıma, bölgede ayrılmadan önce acımı hafifletecek birkaç dalga oluşumu mevcuttu.

Kirra

Seyahatin yakıcı bir gerçekliği var. Bir geçicilik. Bir zorluk faktörü. Çiftlikte harcadığım, eski araba parçalarını söktüğüm tüm saatlerden, avare yaşam tarzına, tam bilinmezliğe ve niyetlerin sorgulanmasına kadar... İlişkiler ve meslekler tekrar eden açıklamalara, yirmi saniyelik şarkılara dönüyor. Tüm bunları çekilir kılan nedir? Kirra'da birkaç dalga.

Sırt Çantalı Hippi Gezginler

Yanılıyor olabilirim ve muhakkak istisnaları vardır. Ancak, genel izlenimime göre iş tatili vizesi size emek yoğun işler, restoran işleri veya gerçekten talihsiz iseniz aşırı UV indeksine sahip kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde bir çiftlik işi bulabilir. Bu aralar, işi yapmak için gerekli araçlara sahip olan profesyonellere para ödemek istemeyen Avustralyalılar, başka hiç kimsenin yapmak istemeyeceği işleri yapacak birini bulmak umuduyla küçük otellere telefon ediyorlar. Biz bu işleri yapıyoruz, çünkü seyahat etmeye devam etmek istiyoruz.

Micah Minibüste

Minibüs sakinleri. Onları bulmak zor değildir: Yıkanmamış halde parklarda barbekü yaparlar, ağaçların dibinde karanlık köşelerde uyurlar ve hep yan yanadırlar. Güvenilir bir minibüs, sizin koltuğunuz, yatağınız, lavabonuz, kütüphaneniz, garajınız ve oturma odanızdır. Alternatifinizdir. Güvenilir bir minibüs her şeydir.

Kaykay

Avustralya'da ülke çapında ve sahil şeridi boyunca sörf ve kaykaylı yaşam tarzını kolaylıkla ulaşılabilir kılan çok sayıda beton zeminli park mevcuttur. Burada, Fransız gezgin arkadaşım çeşitli kaykay numaraları yapıyor.

Bir Şarkı Kaydetmek

Eski bir su ısıtıcısının tahliye edilip sökülmesini isteyen biri oteli aradı. İşi aldım ve sonradan Narrabeen'de profesyonel bir kayıt stüdyosuna sahip olduğunu öğrendiğim genç bir marangoz ile birlikte çalıştım. Bir süredir gitarla şarkılar yazıyor ve söylüyordum. Benden o akşam gelip kayıt yapmamı istedi. Masal gibiydi: Beni oraya götüren (boğulan bir keçiyi andıran) şarkı söyleme yeteneğim değil, seyahatin ta kendisiydi.

Tom Carroll

Bulaşık yıkama işini bıraktığım gündü. Bölgede sörfün en yoğun yapıldığı yer patlamak üzereydi. Sydney'in sörf sahnesi kemikleşmiştir. Sonuçta, bir otelde ranza kiralayarak orada sadece altı ay boyunca yaşamış, çalışmış ve sörf yapmıştım. Çok da kötü değildi. Doğru zamanda doğru yerde bulunun, bir şeyler muhakkak olur. Gerçekten iyi dalgalar. Tom Carroll'ın gelmesi ve muhteşem sörfünü sergilemesi gibi şeyler. Gelecek vaat eden gençlerin sörf tahtası üzerindeki gelişimini izlemek. Bu gibi şeyler.

Tüm fotoğraflar Evan Timpy'ye aittir.
Pinterest Tumblr

Evan Timpy

Evan Timpy, Matador Network'ün kadrolu yazarlarından biri. Kuzey Carolina'da doğan Evan, Meksika, Nikaragua, Avustralya ve Endonezya gibi ülkeleri dolaşmış ve şu anda Yeni Zelanda'da yaşıyor.
Daha Fazlası

Nerede hem çalışıp hem tatil yapmak isterdiniz?Hikayelerini Paylaş Instagram

Bu sitede öne çıkma şansını yakalayabilmek için #sandiskstories hashtag'ini kullanın.

Özel teklifler için üye olun!

SanDisk'ten promosyon teklifleri ve fotoğrafçılık ipuçları alın.