#seyahat

Dünyadan Manzaralar

Dünyanın Çevresinde Bir Yıl Süren Bir Yolculuktan Mükemmel Görüntüler

Dünyadan Manzaralar

Üniversiteden mezun olduktan sonra, Join the Lights ile dünyayı gezerek dünya çapında kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için videolar çekme şansına eriştim. Amacımız, kayda değer organizasyonlara kendilerine destek sağlamak için kullanabilecekleri bir araç vererek, filmin gücü ile yardımcı olmaktı. Amacımıza hizmet eden pek çok hikayeyi dinlemenin dışında, her bir ülkeyi güzel yapan unsurları da keşfetme fırsatı bulduk. Aşağıda, yolculuğumuz boyunca gördüğümüz benim düşünceme göre en güzel 5 manzarayı bulabilirsiniz.

Meru Dağı - Çoğu kimse Tanzanya'daki Kilimanjaro Dağını duymuş olsa da, kapı komşusu genellikle görmezden gelinir. Meru Dağı 4562 metrelik yüksekliğiyle sadece muhteşem Kilimanjaro manzaraları sunmaz, aynı zamanda nefes kesici (ve korkutucu) bir tırmanış yoluna da sahiptir. Zirvesindeki yaklaşık 3000 feet'lik doğrudan aşağı iniş ile Meru Dağı aşılması zor bir dağdır.

Capones Adası, Filipinler - Bir otobüse atladım ama nereye gittiğimden pek emin değildim. Oranın insanlarına gidilecek yerleri sordum ve kendimi Pundaquit Plajının yakınlarında Capones Adasında buldum. Yolculuk için, çadır için ve ertesi gün gelip beni almaları için ödeme yaptıktan sonra gittiler. Bu küçük, güzel ve büyülü ada artık tamamen benimdi. Keşfedilecek güzelliklerle çevrelendiğim ve yalnız başıma yaşadığım, dinlendirici bir deneyimdi.

Phnom Penh, Kamboçya - Phnom Penh karşısındaki yakın bir köyde çekim yaparken gökyüzünde bir aydınlanma gördük. Su kıyısına ulaşabilmek için küçük bir motosiklete atladık ve sürebileceğimiz kadar hızlı sürdük. Neyse ki, bu muhteşem gün batımını fotoğraflamak için tam zamanında orada olacak kadar şanslıydık. Bu benim asla unutamayacağım bir deneyim oldu.

Gorkha, Nepal - Nepal'in tepelerinde bir kadın destek grubunu çekiyorduk. O gece oraya varmıştık ve bize açık bir günde doğudan vadi yönünde bakıldığında Himalayaları görebileceğimiz söylendi. Ertesi sabah, bu uzak dağ manzarasını görmek için erkenden kalktık. Kendimiz de 8000 feet yükseklikte ve Himalayalardan bu kadar uzak olmamıza rağmen bu dağların yüksekliği karşısında ağzımız açık kaldı.

Meteora, Yunanistan - Yunanistan'da uçurum kenarlarına yapılan meşhur manastırları görmek için bir günlük bir gezi yaptık. Her bir manastırın tasarımı ve boyutu karşısında büyülendim. Tüm rahiplerin bu nefes kesici ortamda güzelliği, kerameti ve ibadeti nasıl keşfettiğini anlamak hiç de zor değildi.

Venezuela'dan Myanmar'a, Kenya'ya, Dominik Cumhuriyeti'ne kadar çok fazla ülkede çok fazla güzelliğe tanıklık etme şansı bulduk. Bu manzaralardan her biri, yıl boyu süren yolculuğumuzda gördüğümüz muhteşem yerlerden sadece birer örnek. Gelişmekte olan ülkelerde yaşayan fakirlere hizmet vermek amacıyla yardım kuruluşlarıyla birlikte çalışırken, ekonomik durumu ne olursa olsun her ülkenin hem gezilecek yerler, hem de insanları bağlamında inanılmaz güzelliklere sahip olduğunu gördük.
Pinterest Tumblr

Tim Kressin

Tim Kressin, sosyal adalet sorunları ve bu konuda bir fark yaratmak adına fotoğrafçılığı nasıl kullanabileceği konularına odaklanıyor.
Daha Fazlası

Sizin yurt dışında keşfetmek istediğiniz manzaralar neler?Hikayelerini Paylaş Instagram

Bu sitede öne çıkma şansını yakalayabilmek için #sandiskstories hashtag'ini kullanın.

Özel teklifler için üye olun!

SanDisk'ten promosyon teklifleri ve fotoğrafçılık ipuçları alın.