Felix Oppenheim

Biyografi

Felix Oppenheim profesyonel fotoğrafçılığa, asıl kariyeri olan kayak serseriliği için gelir sağlama adına 1970'li yılların ortalarında Alplerde tur operatörleri ve kayak dergilerine kayak fotoğrafları satarak başlamış. İsviçreli efsanevi ekstrem kayak sporcusu Sylvain Saudan, Pakistan'ın Keşmir kentinde bulunan 8068 metrelik Saklı Zirve'de kayak yaparken keşif gezisinin resmi fotoğrafçısı oydu. Bu, kayak yapılan 8000 metre üzerindeki ilk zirveydi ve başarılı keşif gezisinde çekilen fotoğraflar, dünyanın dört bir yanında Powder, Paris Match ve Le Monde gibi dergilerde yayınlandı.

2002 yılında küresel ambalajlama şirketi Tetra Pak için büyük bir görevlendirme kapsamında gönülsüzce dijital çalışmak zorunda kalan Felix, 2005 yılında iletişim grubu Ericsson için Patagonya, Şili'de gerçekleştirdiği bir başka çalışmada dijital görüntülemenin umulmadık bir avantajını keşfetti. Bir nehirde rafting gezisini fotoğraflarken, Felix'in üzerinde bulunduğu sal, tüm ekipmanlarıyla birlikte alabora oldu. Nefes nefese kıyıya çıkan Felix, fotoğraf makinesi hurdaya çıkmış olmasına rağmen SanDisk kartının hala sağlam, görüntülerinin ise güvende olduğunu gördü.

Felix Oppenheim'ın, koşullar ne olursa olsun büyüleyici fotoğraflarla geri dönmek konusunda hak edilmiş bir şöhreti var ve tüm dünyayı dolaşarak, spor, moda çekimleri, kurumsal reklam çalışmaları, fotoğraf gazeteciliği ve hayır işi fotoğrafçılığı gibi alanlarda çalışıyor.


Öne Çıkan Fotoğraflar

Hikayelerini Paylaş Instagram

Bu sitede öne çıkma şansını yakalayabilmek için #sandiskstories hashtag'ini kullanın.

Özel teklifler için üye olun!

SanDisk'ten promosyon teklifleri ve fotoğrafçılık ipuçları alın.