Fred Kamphues

Biyografi

Babasından ilham alan Fred Kamphues ilk fotoğraflarını beş yaşında çekmiş. O günden bu yana güçlü bir görüntünün anlatabileceği hikayeden hep etkilenmiş. Seyahat ve maceraya düşkün olan Kamphues, çok sayıda büyük proje gerçekleştirdi. And tepelerinden dünyanın farklı yerlerinde deniz hayatının derinliklerine, Outback'de haftalarca münzevi yaşamından aktif yanardağlar ile tehlikeli yakınlaşmalara kadar çeşitli alanlarda çekimler yaptı.

Fred, ESPN'in 2010 FIFA Dünya Kupası yayınları kapsamında 20 gün içinde 13 Avrupa ülkesini dolaşarak bu ülkelerin önemli simgelerini fotoğrafladı. Louvre, Kolezyum, Londra'nın Gözü ve diğer pek çok heyecan verici yapının ultra yüksek çözünürlüklü fotoğraflarını çekmek için 15.384 adet görüntü ve 263 GB veriye ihtiyaç duymuş.

İzlanda'daki Eyjafjallajökull volkanının 2010 yılındaki patlaması, tüm dünyada uçak seferlerinin durmasına yol açtı. Fred, büyük lav akıntılarını, buhar patlamalarını ve kül bulutlarını yakından fotoğraflamak için yine oradaydı.

Ekstrem koşullar altında görüntü yakalamak için Fred her zaman SanDisk Extreme® bellek kartlarına güveniyor. Uzay aracı mühendisliği konusunda deneyim sahibi olan Fred, ekstrem ortamların yüksek teknoloji ekipmanlara neler yapabileceğini gayet iyi biliyor. Donanımının sağlamlığı, onun için hayati önem taşıyor.


Öne Çıkan Fotoğraflar

Hikayelerini Paylaş Instagram

Bu sitede öne çıkma şansını yakalayabilmek için #sandiskstories hashtag'ini kullanın.

Özel teklifler için üye olun!

SanDisk'ten promosyon teklifleri ve fotoğrafçılık ipuçları alın.