Joâo Carlos

Biyografi

Portekizli bir anne ve babanın çocuğu olarak 1977'de New York'ta doğan Joâo Carlos, yine New York'ta yaşayan bir ticaret ve moda fotoğrafçısı. \"Gerçek\" bir fotoğraf makinesi istediğini ilk kez beş yaşında dile getiren Joâo'nun sanatsal keşifleri resim yapmak ile başlamış. Birtakım sanatsal çalışmalarını fotoğraflarken, bir aydınlanma yaşayarak gerçek tutkusunun fotoğrafçılık olduğunun farkına varmış ve üzerinde çalıştığı geleneksel güzel sanatlar eğitiminden fotoğrafçılığa yöneldi. Fotoğrafçılık kariyerine Portekiz'de reklam fotoğrafçılığı yapan Joâo Palmeiro'nun asistanı olarak başladı.
 
New York'a taşınmadan birkaç yıl önce Joâo serbest olarak bazı deneyimli fotoğrafçılar ve prodüksiyon şirketleri ile çalıştı. Müşteri listesinde reklam ajansları, dergi editörleri ile Nike, Avon, Pfizer, Hp ve diğer bazı şirketler gibi giyim ve güzellik firmaları yer alıyor. Çalışmaları DP - Arte Fotografica, Direct Arts Magazine, iFotoVideo ve Plum TV gibi bazı dergi ve TV programlarında yayınlandı. Ayrıca, W25 Magazine, Numero, J'adore Magazine, Six Degrees, Umbigo Magazine, Forbes, ve Nstyle gibi çeşitli diğer yayınlarda da boy gösterdi. Aralarında 2009 Hasselblad Masters Ödülü de bulunan pek çok ödül aldı ve Hassleblad Master, SanDisk Extreme Team, HP Printing, Drop it Modern, Lensbaby, Westcott Top Pro markalarının marka elçisi. Joâo Şu anda Lizbon ve New York City'de bir butik prodüksiyon evi işletiyor.
 
Joâo, CompactFlash kart üreticileri ve muhteşem CompactFlash kart üreticileri olduğuna inanıyor ve bu yüzden sadece SanDisk kartlarına güveniyor. Hızlı bir kart ona zaman kazandırırken, verimliliğini de arttırıyor. SanDisk Extreme Pro serisi, ona ekipmanı için ihtiyaç duyduğu hızı, güvenilirliği ve dayanıklılığı sunuyor. Ekstrem profesyonel ihtiyaçlar ile başa çıkmak üzere tasarlanan bu kartlar olmadan hiçbir yere gitmiyor.


Öne Çıkan Fotoğraflar

En Son Hikayeler

Başarılı, Dünya Çapında Atletleri Işıklandırmak

Başarılı, Dünya Çapında Atletleri Işıklandırmak

Bir Aksiyon Çekiminin Perde Arkası

Daha Fazlası

Hikayelerini Paylaş Instagram

Bu sitede öne çıkma şansını yakalayabilmek için #sandiskstories hashtag'ini kullanın.

Özel teklifler için üye olun!

SanDisk'ten promosyon teklifleri ve fotoğrafçılık ipuçları alın.