#sandisktips

İpuçları ve Püf Noktaları

Doğrudan uzmanından en yararlı ipuçlarını ve teknikleri öğrenin

Muhteşem Fotoğrafçılardan Yararlı İpuçlarıSeyahat Anılarınızı Koruyun

Muhteşem bir yolculuktan akılda kalan ayrıntıların hiçbir zaman unutulmayacağı düşünülür. Ne yazık ki, yaşandığı an unutulmaz gibi gelen kuvvetli anılar zaman içinde zayıflamaya başlar. Yazar/ fotoğrafçı ve Matador'da yardımcı editör olarak çalışan Kate Siobhan, seyahat anılarınızı fotoğraflamak hakkında ipuçları ve ufak numaralar paylaşıyor.

Daha Fazlası

Fotoğraf Makinenizi Sarsıntılardan Koruyun

Fotoğrafçılığın çoğu türünde tripod kullanımı gerekli değildir. Günün aydınlık saatlerinde tripod kullanmanın tek gerekçesi, bir şelaleye bulanık bir görüntü vermek amacıyla ND filtresi kullandığınızdaki gibi özel bir efekt yaratmak için uzun bir objektif hızı kullanmak olabilir. Ancak hava karanlıkken fotoğraf çektiğinizde de dokunmak zorunda kalmadan fotoğraf makinenizi desteklemek de oldukça kullanışlıdır.

Daha Fazlası

İnsanların En İyi Fotoğraflarını Nasıl Çekeceğinizi Öğrenin

İnsanları kamuya açık alanda fotoğraflamak için fotoğrafçılık konusunda teknik beceri ile hiç tanımadığınız insanları poz vermeye ikna etme yeteneğinin bir araya gelmesi gerekir. İşin teknik tarafını öğrenmek, karşınıza çıkan fırsatların çoğunu değerlendirebilmenizi sağlayacaktır. Bu kararları anında güvenle verebildiğinizde, o unutulmaz yüzleri fotoğraflama şansınız da önemli ölçüde artacaktır.

Daha Fazlası

Spor fotoğrafları mı çekiyorsunuz? Yerinizi alın

Fotoğraf makineniz ne kadar iyi olursa olsun, göremediğini ya da yakalayamadığını çekemez. Sizin ile aksiyon bölgesi arasında büyük bir kalabalık varsa, fotoğraflarınız hayal kırıklığı yaratacaktır. Devasa kalabalıklarla büyük spor etkinliklerini fotoğraflamayı unutun; asla yeterince yakına giremezsiniz. Rahatlayın ve oyunun tadını çıkarın. Sporla ilgili diğer tüm durumlar için uzman bir aksiyon fotoğrafçısının ipuçlarına kulak verin.

Daha Fazlası

Vahşi Yaşamı Uzaktan Fotoğraflamak: İpuçları ve Püf Noktaları

Vahşi hayvanlar; nasıl ifade etsem, vahşidir. Utangaç ve tehlikeli olabilirler. En iyisi, mesafenizi korumanızdır. Bu da, iyi bir çekim yapabilmek için uzun bir lense ihtiyaç duyacağınız anlamına gelir. En iyi kedi fotoğraflarını çekmek için bu gibi ipuçlarına hakim olmalısınız.

Daha Fazlası

Hikayelerini Paylaş Instagram

Bu sitede öne çıkma şansını yakalayabilmek için #sandiskstories hashtag'ini kullanın.

Özel teklifler için üye olun!

SanDisk'ten promosyon teklifleri ve fotoğrafçılık ipuçları alın.