#sandisktips

İpuçları ve Püf Noktaları

Spor fotoğrafları mı çekiyorsunuz? Yerinizi alın

Fotoğraf makineniz ne kadar iyi olursa olsun, göremediğini ya da yakalayamadığını çekemez. Sizin ile aksiyon bölgesi arasında büyük bir kalabalık varsa, fotoğraflarınız hayal kırıklığı yaratacaktır. Devasa kalabalıklarla büyük spor etkinliklerini fotoğraflamayı unutun; asla yeterince yakına giremezsiniz. Rahatlayın ve oyunun tadını çıkarın. Sporla ilgili diğer tüm durumlar için uzman bir aksiyon fotoğrafçısının ipuçlarına kulak verin.

Erkenden orada ol ve yakınlaş:

Aksiyona ne kadar yakın olursan, çerçeveyi de o oranda doldurursun. Diğerlerinden önce hareket edip erkenden en avantajlı yeri kapın. Böylece, aksiyon başladığında teleobjektifiniz harika fotoğraflar çekmek üzere hazır olacaktır

Risk alın:

Bazen unutulmaz bir fotoğraf çekmek için biraz kirlenmeyi, ıslanmayı veya üşümeyi göze alabilmelisiniz. Kendinizi ve fotoğraf makinenizi sigorta teminatı altına aldırın ve ardından konfor alanınızdan çıkıp aksiyonun olduğu yere yaklaşın. Aldığınız her riskin sonucu olarak mükemmel bir kare çekemeyebilirsiniz. Ancak, çektiğiniz zaman yaşayacağınız o his paha biçilmez olacak.

Açıları doğru ayarlayın:

Hayır, bulunduğunuz yer mükemmel bir nokta bile olsa sürekli orada kalamazsınız. Aynı yerden çok sayıda fotoğraf çekerseniz hemen sıkılırsınız. Başka açıları inceleyin, ardından yerinizi değiştirip deneyin. Yeni konumlardan sadece yeni fırsatları görmekle kalmayacak, etkinliği de daha kapsamlı bir biçimde fotoğraflamış olacaksınız.

Hikayelerini Paylaş Instagram

Bu sitede öne çıkma şansını yakalayabilmek için #sandiskstories hashtag'ini kullanın.

Özel teklifler için üye olun!

SanDisk'ten promosyon teklifleri ve fotoğrafçılık ipuçları alın.